Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat zrealizuje kolejny projekt we współpracy z koncernem AstraZeneca. Badanie obserwacyjne będzie dotyczyć pacjentów z uogólnioną miastenią (gMG).
Miastenia to przewlekła choroba autoimmunologiczna, która prowadzi do osłabienia mięśni szkieletowych odpowiedzialnych za ruchy ciała. Główne objawy wynikają z zaburzenia transmisji sygnałów nerwowych do mięśni, co sprawia, że mięśnie nie mogą się prawidłowo kurczyć.
Typowymi objawami miastenii są: osłabienie mięśni – zwłaszcza mięśni oczu, twarzy, szyi, kończyn, opadanie powiek (ptoza), podwójne widzenie (diplopia), problemy z przełykaniem lub mową czy szybkie zmęczenie mięśni podczas wykonywania powtarzalnych czynności.
Na czym będzie polegać współpraca Biostatu i AstraZeneca w zakresie badania obserwacyjnego nad uogólnioną miastenią (gMG)?
- Będziemy odpowiedzialni za kompleksową obsługę, w tym przygotowanie dokumentacji badania, kontraktowanie ośrodków, monitoring, data management, dostarczenie oprogramowania eCRF, pełną obsługę statystyczną oraz zarządzenie projektem. Badanie jest projektem nieinterwencyjnym, wieloośrodkowym
– tłumaczy Edyta Klemba – Pharma Division Director w Biostacie.
Dodajmy, że to już kolejne badanie realizowane dla spółki AstraZeneca. W maju br. informowaliśmy o badaniu obserwacyjnym dotyczącym rzadkiej choroby krwi.
AstraZeneca jest jedną z największych firm biofarmaceutycznych na świecie. W Polsce koncern jest obecny od ponad 30 lat. Firma zatrudnia na całym świecie 82 000 pracowników, z czego 3 000 w samej Polsce. AstraZeneca posiada na świecie sześć centrów R&D, w tym jedno w Warszawie.
Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat specjalizuje się w kompleksowej realizacji badań klinicznych obserwacyjnych, wspierając partnerów na każdym etapie badania.
Więcej o ofercie Biostatu