Na platformie szkoleniowej Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat pojawiły się 2 nowe kursy online z zastosowania języka Python.
Język programowania Python ma szerokie zastosowanie m.in. w analizie danych czy uczeniu maszynowym. Praktycy cenią go zwięzłość i przejrzystość składni.
W ostatnich czasie w ofercie Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat pojawiły się 2 nowe szkolenia online:
Data Science w Python
Autorem kursu jest dyrektor działu statystyki w Centrum Badawczo-Rozwojowym Biostat i wieloletni praktyk Pythona – dr Marian Płaszczyca.
W trakcie kursu przygotowanego przez dra Płaszczycę kursanci dowiedzą się dlaczego i w jakich sytuacjach warto używać Pythona do analizy danych. Autor prezentuje podstawowe zasady programowania i pracy z danymi w Pythonie. Pokazuje jak zainstalować i skonfigurować środowisko Jupiter Lab. Kursanci mogą liczyć również na wyjaśnienie różnicy między zabałaganionymi, a schludnymi danymi, a w konsekwencji poznają zalety strategii „Podziel, zastosuj i połącz” (split-apply-combine). Szkolenie zawiera również praktyczne wskazówki w obszarze transformacji i wizualizacji danych oraz podstawy statystyki (scipy.stats, statsmodels).
Kurs skierowany jest do 2 grup odbiorców:
-
analityków danych oraz wszystkich, którzy chcą się nauczyć zastosowania języka programowania Python w codziennej pracy
-
naukowców i doktorantów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie analizy danych
Podstawy uczenia maszynowego
Szkolenie pt. „Podstawy uczenia maszynowego z Pythonem” jest dr Andrzej Tomski - wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Matematyki, który specjalizuje się w biomatematyce.
Celem szkolenia jest wprowadzenie uczestników do koncepcji uczenia maszynowego przy użyciu języka Python. Uczestnicy poznają, na czym polega problem, gdzie można stosować uczenie maszynowe oraz prześledzą proces przykładowej analizy.
Kursanci zdobędą wiedzę na temat relacji między uczeniem maszynowym a sztuczną inteligencją, zapoznają się z różnymi typami uczenia maszynowego i dowiedzą się, w jaki sposób Python wspiera te procesy. Szkolenie obejmuje także analizę przypadków (case studies).
Kurs jest dedykowany:
-
doktorantom i asystentom naukowo-dydaktycznym z podstawową znajomością statystyki
-
osobom, które opanowały podstawy języka Python lub planują zmianę kariery na obszar związany z uczeniem maszynowym.
Dodajmy, że ofercie Biostatu znajduje się obecnie kilkanaście szkoleń z obszaru statystyki i badań klinicznych. Kursy oferowane są również w atrakcyjnych cenowo pakietach.