Praca w badaniach klinicznych. Te kursy mogą ci się przydać
Praca w badaniach klinicznych wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Można je zdobyć, kończąc studia z zakresu medycyny oraz nauk ścisłych. Ale nie tylko. Osoby marzące o pracy w badaniach klinicznych, mają również do wyboru bogatą ofertę kursów i szkoleń. Podpowiadamy, które z nich są szczególnie godne uwagi.
W naszym wcześniejszym artykule wyjaśnialiśmy, jakie wykształcenie powinny posiadać osoby aspirujące do pracy w badaniach klinicznych. Na liście rekomendowanych kierunków studiów znalazły się:
- nauki medyczne / biomedyczne
- farmacja
- chemia / chemia farmaceutyczna
- statystyka / biostatystyka / matematyka
- informatyka / bioinformatyka,
- zarządzanie / zarządzanie projektami
- ekonomia / ekonomietria.
Studia z zakresu medycyny czy nauk ścisłych to jednak niejedyna droga do zdobycia kwalifikacji potrzebnych do pracy w obszarze badań klinicznych. Na rynku dostępnych jest wiele szkoleń i kursów, które pozwalają zdobyć specjalistyczną wiedzę zarówno kandydatom, jak i osobom już pracującym w firmach CRO (Clinical Reserach Organization). Co ważne, w wielu przypadkach są to kursy i szkolenia online, dlatego zdobycie nowych kompetencji nie wymaga kłopotliwych i czasochłonnych wyjazdów na szkolenia stacjonarne.
Dodajmy, że prócz tego kursu w ofercie szkoleniowej Biostatu znajdują się takie propozycje, jak:
- Monitorowanie badań klinicznych – część 1 (kurs wprowadzający)
- Podstawy statystyki (dla początkujących)
- Testy statystyczne (dla początkujących)
- Statystyka w badaniach klinicznych – część 1 (dla początkujących)
- Statystyka w badaniach klinicznych część – 2 (poziom średniozaawansowany)
- Statystyka w badaniach klinicznych – część 3 (poziom zaawansowany)
- Statystyczna interpretacja wyników badań medycznych (dla początkujących)
- Wprowadzenie do metaanalizy (dla początkujących)
Wkrótce na stronie edu.biostat.com.pl dostępne będą kolejne kursy:
- Podstawy statystyki w Excelu
- Testy statystyczne w Excelu
- Statystyka dla nie-statystyków
- Wyliczanie wielkości próby.
Do kogo konkretnie kierowane są wyżej wymienione kursy online?
- Do każdego, kto chce spróbować swoich sił w branży badań klinicznych, ale również do osób pracujących na takich stanowiskach jak: asystent badań klinicznych (CTA), monitor badań klinicznych (CRA), Project Manager oraz innych związanych z praktyką badań klinicznych. Nasze szkolenia mogą pomóc również lekarzom, których działalność medyczna i naukowa związana jest z badaniami klinicznym oraz pracownikom naukowym, którzy w swoich badaniach posługują się analizą statystyczną. Do grona odbiorców naszych kursów zaliczyłabym również studentów medycyny, którym potrzebna jest wiedza z zakresu statystyki
– tłumaczy dr Aneta Piechaczek, koordynatorka szkoleń w Centrum Badawczo-Rozwojowym Biostat® oraz autorka szkoleń z zakresu statystyki.
Warto zaznaczyć, że owocem zrealizowanych szkoleń online jest nie tylko wiedza praktyczna. Kursanci po zakończeniu szkolenia otrzymują również certyfikat sygnowany przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat®, które znajduje się w gronie komercyjnych jednostek naukowych posiadających status CBR w rejestrze prowadzonym przez Ministra Przedsiębiorczości i Technologii.
Patronat nad szkoleniami Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat® objęło GCPpl Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce.
Dołącz do nas już teraz!
Sprawdź na jakie stanowiska aktualnie
rekrutujemy
Staże i praktyki w badaniach klinicznych
Centrum Badawczo-Rozwojowym BioStat®
Studentów i absolwentów zapraszamy na staże i praktyki. Realizowany przez nas program staży i praktyk to doskonała okazja do nabycia doświadczenia i nowych umiejętności. Najlepszy stażystom oferujemy stałą współpracę lub zatrudnienie. Aktualnie rekrutujemy stażystów na stanowiska:
Nie rekrutujemy aktualnie
na twoje stanowisko? Wyślij nam
maila z CV, a się odezwiemy
Nasi klienci i partnerzy
w Badaniach Klinicznych
i Obserwacyjnych
dla nas i naszych partnerów.