Aktualności

BioStat® Centrum
Badawczo-Rozwojowe

2024 2023 2022 2021 2020 starsze
HaloDoctor, Medfile: nowa odsłona wyszukiwarki lekarzy i placówek
10
Kwiecień
2024
HaloDoctor, Medfile: nowa odsłona wyszukiwarki lekarzy i placówek
Rozwijamy nasze autorskie rozwiązania w zakresie telemedycyny. W serwisach Medfile.pl i HaloDoctor.pl uruchomil...
Data Science w Python. Nowe szkolenie w ofercie Biostatu
28
Marzec
2024
Data Science w Python. Nowe szkolenie w ofercie Biostatu
Dlaczego i w jakich sytuacjach warto używać Pythona do analizy danych – to temat najnowszego kursu online...
Immunoterapia onkologiczna. Współpraca Biostatu i Synthaverse
25
Marzec
2024
Immunoterapia onkologiczna. Współpraca Biostatu i Synthaverse
Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat podpisało umowę z Synthaverse SA na przeprowadzenie badania obserwacyj...
Badanie rynku dla producenta karmy premium dla zwierząt
06
Marzec
2024
Badanie rynku dla producenta karmy premium dla zwierząt
Na początku tego roku przeprowadziliśmy badanie rynku dla firmy PUPIL Foods, jednego z wiodących producent&oacu...
Ukazał się Raport Rynku Prawniczego 2023/2024
27
Luty
2024
Ukazał się Raport Rynku Prawniczego 2023/2024
Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat brało udział w stworzeniu drugiej edycji Raportu Rynku Prawniczego, zainicjo...
Afazja poudarowa. Biostat w badaniu klinicznym w USA
15
Luty
2024
Afazja poudarowa. Biostat w badaniu klinicznym w USA
Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat przygotowało system randomizacyjny na potrzeby badania klinicznego realizowa...
To był dobry rok! Podsumowanie 2023 roku w Biostacie
29
Styczeń
2024
To był dobry rok! Podsumowanie 2023 roku w Biostacie
Podsumowujemy 2023 rok w grupie Biostat. Miło nam poinformować, że ostatnie 12 miesięcy zamknęliśm...
Biostat partnerem badania „Bezpieczeństwo cyfrowe Polaków”
26
Styczeń
2024
Biostat partnerem badania „Bezpieczeństwo cyfrowe Polaków”
Firma SMSAPI opublikowała raport „Bezpieczeństwo cyfrowe Polaków”. Raport zawiera nie tylko ...
Badania opinii dla Stowarzyszenia Otwarte Klatki
12
Styczeń
2024
Badania opinii dla Stowarzyszenia Otwarte Klatki
Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat od 5 lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki, działającym ...
Monitorowanie badań klinicznych. Nowy kurs w ofercie szkoleniowej Biostatu
02
Styczeń
2024
Monitorowanie badań klinicznych. Nowy kurs w ofercie szkoleniowej Biostatu
Osoby pracujące na stanowisku monitora badań klinicznych (CRA) lub dopiero aspirujące na to stanowisko, mogą ju...
17
January
2023
17
Styczeń
2023

Rok 2022 w Biostacie. Duże wzrosty, nowe rynki, nowi klienci

Rok 2022 w Biostacie. Duże wzrosty, nowe rynki, nowi klienci
Biostat. Badania kliniczne w 2022 roku Biostat. Badania rynku i opinii Biostat czwarty rok z rzędu Centrum Badawczo-Rozwojowym Medfile i HaloDoctor. Nasz wkład w rozwój telemedycyny w Polsce Ekspansja na rynki zagraniczne Szkolenia ze statystyki Media cytują badania Biostatu Biostat w 2022 roku – nasz zespół rośnie! Co przyniesie 2023 rok?

 

check 30 nowych projektów i wzrost obrotów o 70% w obszarze badań klinicznych.
check Kontynuacja współpracy z potentatami rynku farmaceutycznego (Adamed, Astra Zeneca, Chiesi, Pfizer, Polpharna, Servier, Takeda) i udział w międzynarodowych badaniach.
check Nowe kontrakty na obsługę niekomercyjnych badań klinicznych (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Narodowy Instytut Onkologii).
check Kilkadziesiąt badań rynku i opinii dla biznesu (Bank Gospodarstwa Krajowego, TEB Akademia, Sedlak & Sedlak, Grant Thornton, PGNiG) oraz ponad 100 zrealizowanych badań naukowych.
check Rozwój narzędzia do realizacji badań SURVGO i panelu badawczego Badanie-Opinii.pl.
check Ponad 10 tys. lekarzy i 15 milionów wizyt lekarskich obsłużonych przez program Medfile i serwis HaloDoctor.
check Ekspansja na rynek norweski.
check Wzrost zatrudnienia o 25% o specjalistów branży IT, badań klinicznych (CRO) i marketingu.

 

To był udany, 2022 rok w Biostacie!

 

 

Biostat. Badania kliniczne w 2022 roku

W obszarze szeroko pojętych badań klinicznych w 2022 roku w portfolio Biostatu pojawiło się ponad 30 nowych projektów. Najwięcej projektów przybyło nam w takich specjalizacjach jak: kardiologia, onkologia, alergologia/pulmonologia, pediatria, gastroenterologia.

 

Co ważne, rozpoczęliśmy udział w ważnych badaniach kardiologicznych realizowanych na rzecz dużych firm farmaceutycznych: Adamed i AstraZeneca. Jeden z tych projektów ma zasięg globalny i realizowany jest w 9 krajach Europy.

 

Zacieśniliśmy również współpracę z innym potentatem na rynku farmaceutycznym - firmą Chiesi, z którą rozpoczynamy nowe projekty badawcze w dziedzinie neonatologii oraz alergologii. Jedno z tych przedsięwzięć prowadzone jest również w krajach Europy i potrwa do połowy 2023 roku.

 

Bez wątpienia w 2022 roku umocniliśmy pozycję Biostat wśród firm CRO na rynku polskim. Wygraliśmy kilka przetargów na obsługę niekomercyjnych badań klinicznych, dzięki czemu rozpoznawalność jakości Biostat znacząco wzrosła. W związku z wygramy przetargami i podpisanymi umowami rok 2023 zapowiada się u nas bardzo intensywnie – podkreśla Edyta Klemba – Pharma Division Director w Biostat®.

 

 

Dodajmy, że w gronie publicznych instytucji i uczelni, które współpracują z Biostatem, są m.in.: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Narodowy Instytut Onkologii, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Śląskie Centrum Chorób Serca czy Instytut Hematologii i Transfuzjologii.

 

 

Biostat. Badania rynku i opinii

Coraz większym uznaniem i zainteresowaniem klientów cieszą się realizowane przez Biostat badania rynku i opinii, szeroko pojęte badania marketingowe oraz badania w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, w tym badania satysfakcji pracowników.

 

W naszych badaniach łączymy różne techniki badawcze – CAWI, CATI, CAPI oraz IDI.

 

W ostatnich 12 miesiącach mieliśmy przyjemność realizować badania dla takich firm i instytucji jak: Bank Gospodarstwa Krajowego, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, TEB Akademia, Sedlak & Sedlak, Grant Thornton, PGNiG, Scanmed czy Politechnika Lubelska.

 

Interesującym i złożonym projektem zrealizowanym w 2022 roku był też raport nt. branży farmaceutycznej i kosmetycznej w Warszawie, wykonany na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Podkreślmy, że nadal mocną pozycją w naszym portfolio są badania naukowe i klienci w postaci uczelni wyższych. W zeszłym roku zrealizowaliśmy ponad 100 takich badań. Zawarliśmy m.in. dwie umowy ramowe na realizację badań naukowych pracowników uczelni – Politechniki Lubelskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Rok 2022 był też czasem rozwoju serwisu SurvGo. To narzędzie umożliwiające klientowi biznesowemu, naukowcom i osobom indywidualnym projektowanie i realizowanie własnych badań ankietowych, w oparciu o naszą wiedzę i bazę ponad 150 tys. respondentów w panelu badawczym Badanie-Opinii.pl.

 

 

Biostat czwarty rok z rzędu Centrum Badawczo-Rozwojowym

15 listopada 2022 roku Minister Rozwoju i Technologii czwarty rok z rzędu nadał status CBR Biostatowi. Tym samym znaleźliśmy się w elitarnym gronie 63. tego typu komercyjnych jednostek badawczych.

 

Cieszymy się, że jakość i innowacyjność naszych usług oraz kolejny raz została doceniona. To owoc pracy naszego zespołu i kilkuset innowacyjnych projektów zrealizowanych w branży badań klinicznych (CRO), badań rynku oraz IT – ocenia Rafał Piszczek – prezes zarządu Biostatu.

 

 

Medfile i HaloDoctor. Nasz wkład w rozwój telemedycyny w Polsce

Miniony rok był czasem dynamicznego rozwoju naszego autorskiego oprogramowania Medfile. To kompleksowe oprogramowanie dla gabinetów i przychodni lekarskich. Medfile udostępnia specjalistyczne usługi e-Zdrowia poprzez API dla podmiotów oraz firm posiadających własne oprogramowanie gabinetowe przy bardzo niskim nakładzie pracy i czasu. W tej chwili korzysta z niego już ponad 10 tys. lekarzy w całej Polsce.

 

W 2022 roku rozwinęliśmy nasze oprogramowanie m.in. technologię VOIP i szereg usług ułatwiających księgowanie i raportowanie. Do grona naszych klientów dołączyły duże zespoły przychodni lekarskich, takie jak: Psychomedic, Mental Path, Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, Psychoklinika, Severux czy Medical Magnus.

 

Coraz silniejszą pozycję na rynku telemedycyny w Polsce ma nasz serwis Halodoctor. W grudniu 2022 roku serwis odwiedziło 837 136 unikalnych użytkowników. Najczęściej wybieranymi przez pacjentów usługami w serwisie HaloDoctor są: e-wizyta lekarska, e-recepta, e-zwolnienie lekarskie, pomoc psychologiczna i umawianie wizyt stacjonarnych.

 

Przy użyciu oprogramowania Medfile i serwisu haloDoctor miesięcznie obsługiwanych jest pół milion wizyt lekarskich!

 

 

Ekspansja na rynki zagraniczne

W 2022 roku zawarliśmy porozumienie z norweskim partnerem strategicznym ViciData. Na  mocy porozumienia rozpoczęliśmy prace nad adaptacją i wdrożeniem na rynek norweski oprogramowania dla placówek medycznych, bazującego na naszym programie MedFile.

 

Szkolenia ze statystyki

W ostatnich miesiącach poszerzyliśmy naszą ofertę kursów ze statystyki w badaniach klinicznych. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób pracujących w branży badań klinicznych, jak i kandydatów na stanowiska monitorów i asystentów badań klinicznych. Szkolenia dostępne są zarówno w formie szkoleń online, jak i webinarów na żywo prowadzonych przez ekspertów Biostatu.

 

Patronat nad serwisem edu.biostat.com.pl objęło Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce.

 

Media cytują badania Biostatu

Badanie kliniczne oraz badania opinii realizowane przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat zostały dostrzeżone w 2022 roku przez opiniotwórcze media. Wyniki naszych badań cytowane były m.in. przez Medonet, Wirtualną Polskę, Rzeczpospolitą, Gazetę Wyborczą, Polską Agencję Prasową, ABC Zdrowie, Spider’s Web, Interię, czy Śląski Biznes.

 

Biostat w 2022 roku – nasz zespół rośnie!

W związku z rosnącą ilością projektów oraz portfela klientów w 2022 roku nasz zespół urósł o 25%! Wśród nowych specjalistów, którzy zasilili Biostat znaleźli się: programiści, statystycy, analitycy danych, monitorzy i asystenci badań klinicznych, menadżerowie projektów, graficy, dziennikarze i pracownicy działów obsługi klienta.

 

 

Co przyniesie 2023 rok?

W nowy rok weszliśmy z bogatym portfelem nowych oraz kontynuowanych projektów.

 

W branży badań klinicznych nowych wyzwaniem jest wchodzący od stycznia system CTIS, który będzie harmonizował procesy przedkładania, oceny i nadzoru prowadzenia badań klinicznych w Unii Europejskiej. To duża zmiana dla całego środowiska badań.

 

Naszym celem jest poszerzenie portfolio klientów o partnerów, którzy zamierzają wprowadzić wyroby medyczne lub dokonać ich recertyfikacji. Będziemy pracować też nad zwiększeniem rozpoznawalności marki Biostat na arenie europejskiej – zapowiada Rafał Piszczek – prezes zarządu Biostatu.

 

W obszarze badań rynku będziemy koncentrować się na badaniach realizowanych dla sektora biznesu i nauki, w tym na badaniach naukowych, badaniach marki, satysfakcji klientów, satysfakcji pracowników oraz badaniach efektywności kampanii.

 

Wszystko wskazuje również na to, że rok 2023 będzie okresem dynamicznego rozwoju telemedycyny w Polsce i Europie. Dlatego przed naszymi projektami Medfile i HaloDoctor widzimy szerokie perspektywy rozwoju – dodaje Rafał Piszczek.
Copyright© 2023 Biostat
Cookies