30 nowych projektów i wzrost obrotów o 70% w obszarze badań klinicznych. | |
Kontynuacja współpracy z potentatami rynku farmaceutycznego (Adamed, Astra Zeneca, Chiesi, Pfizer, Polpharna, Servier, Takeda) i udział w międzynarodowych badaniach. | |
Nowe kontrakty na obsługę niekomercyjnych badań klinicznych (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Narodowy Instytut Onkologii). | |
Kilkadziesiąt badań rynku i opinii dla biznesu (Bank Gospodarstwa Krajowego, TEB Akademia, Sedlak & Sedlak, Grant Thornton, PGNiG) oraz ponad 100 zrealizowanych badań naukowych. | |
Rozwój narzędzia do realizacji badań SURVGO i panelu badawczego Badanie-Opinii.pl. | |
Ponad 10 tys. lekarzy i 15 milionów wizyt lekarskich obsłużonych przez program Medfile i serwis HaloDoctor. | |
Ekspansja na rynek norweski. | |
Wzrost zatrudnienia o 25% o specjalistów branży IT, badań klinicznych (CRO) i marketingu. |
To był udany, 2022 rok w Biostacie!
W obszarze szeroko pojętych badań klinicznych w 2022 roku w portfolio Biostatu pojawiło się ponad 30 nowych projektów. Najwięcej projektów przybyło nam w takich specjalizacjach jak: kardiologia, onkologia, alergologia/pulmonologia, pediatria, gastroenterologia.
Co ważne, rozpoczęliśmy udział w ważnych badaniach kardiologicznych realizowanych na rzecz dużych firm farmaceutycznych: Adamed i AstraZeneca. Jeden z tych projektów ma zasięg globalny i realizowany jest w 9 krajach Europy.
Zacieśniliśmy również współpracę z innym potentatem na rynku farmaceutycznym - firmą Chiesi, z którą rozpoczynamy nowe projekty badawcze w dziedzinie neonatologii oraz alergologii. Jedno z tych przedsięwzięć prowadzone jest również w krajach Europy i potrwa do połowy 2023 roku.
Bez wątpienia w 2022 roku umocniliśmy pozycję Biostat wśród firm CRO na rynku polskim. Wygraliśmy kilka przetargów na obsługę niekomercyjnych badań klinicznych, dzięki czemu rozpoznawalność jakości Biostat znacząco wzrosła. W związku z wygramy przetargami i podpisanymi umowami rok 2023 zapowiada się u nas bardzo intensywnie – podkreśla Edyta Klemba – Pharma Division Director w Biostat®.
Dodajmy, że w gronie publicznych instytucji i uczelni, które współpracują z Biostatem, są m.in.: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Narodowy Instytut Onkologii, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Śląskie Centrum Chorób Serca czy Instytut Hematologii i Transfuzjologii.
Coraz większym uznaniem i zainteresowaniem klientów cieszą się realizowane przez Biostat badania rynku i opinii, szeroko pojęte badania marketingowe oraz badania w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, w tym badania satysfakcji pracowników.
W naszych badaniach łączymy różne techniki badawcze – CAWI, CATI, CAPI oraz IDI.
W ostatnich 12 miesiącach mieliśmy przyjemność realizować badania dla takich firm i instytucji jak: Bank Gospodarstwa Krajowego, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, TEB Akademia, Sedlak & Sedlak, Grant Thornton, PGNiG, Scanmed czy Politechnika Lubelska.
Interesującym i złożonym projektem zrealizowanym w 2022 roku był też raport nt. branży farmaceutycznej i kosmetycznej w Warszawie, wykonany na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawy.
Podkreślmy, że nadal mocną pozycją w naszym portfolio są badania naukowe i klienci w postaci uczelni wyższych. W zeszłym roku zrealizowaliśmy ponad 100 takich badań. Zawarliśmy m.in. dwie umowy ramowe na realizację badań naukowych pracowników uczelni – Politechniki Lubelskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Rok 2022 był też czasem rozwoju serwisu SurvGo. To narzędzie umożliwiające klientowi biznesowemu, naukowcom i osobom indywidualnym projektowanie i realizowanie własnych badań ankietowych, w oparciu o naszą wiedzę i bazę ponad 150 tys. respondentów w panelu badawczym Badanie-Opinii.pl.
15 listopada 2022 roku Minister Rozwoju i Technologii czwarty rok z rzędu nadał status CBR Biostatowi. Tym samym znaleźliśmy się w elitarnym gronie 63. tego typu komercyjnych jednostek badawczych.
Cieszymy się, że jakość i innowacyjność naszych usług oraz kolejny raz została doceniona. To owoc pracy naszego zespołu i kilkuset innowacyjnych projektów zrealizowanych w branży badań klinicznych (CRO), badań rynku oraz IT – ocenia Rafał Piszczek – prezes zarządu Biostatu.
Miniony rok był czasem dynamicznego rozwoju naszego autorskiego oprogramowania Medfile. To kompleksowe oprogramowanie dla gabinetów i przychodni lekarskich. Medfile udostępnia specjalistyczne usługi e-Zdrowia poprzez API dla podmiotów oraz firm posiadających własne oprogramowanie gabinetowe przy bardzo niskim nakładzie pracy i czasu. W tej chwili korzysta z niego już ponad 10 tys. lekarzy w całej Polsce.
W 2022 roku rozwinęliśmy nasze oprogramowanie m.in. technologię VOIP i szereg usług ułatwiających księgowanie i raportowanie. Do grona naszych klientów dołączyły duże zespoły przychodni lekarskich, takie jak: Psychomedic, Mental Path, Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, Psychoklinika, Severux czy Medical Magnus.
Coraz silniejszą pozycję na rynku telemedycyny w Polsce ma nasz serwis Halodoctor. W grudniu 2022 roku serwis odwiedziło 837 136 unikalnych użytkowników. Najczęściej wybieranymi przez pacjentów usługami w serwisie HaloDoctor są: e-wizyta lekarska, e-recepta, e-zwolnienie lekarskie, pomoc psychologiczna i umawianie wizyt stacjonarnych.
Przy użyciu oprogramowania Medfile i serwisu haloDoctor miesięcznie obsługiwanych jest pół milion wizyt lekarskich!
W 2022 roku zawarliśmy porozumienie z norweskim partnerem strategicznym ViciData. Na mocy porozumienia rozpoczęliśmy prace nad adaptacją i wdrożeniem na rynek norweski oprogramowania dla placówek medycznych, bazującego na naszym programie MedFile.
W ostatnich miesiącach poszerzyliśmy naszą ofertę kursów ze statystyki w badaniach klinicznych. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób pracujących w branży badań klinicznych, jak i kandydatów na stanowiska monitorów i asystentów badań klinicznych. Szkolenia dostępne są zarówno w formie szkoleń online, jak i webinarów na żywo prowadzonych przez ekspertów Biostatu.
Patronat nad serwisem edu.biostat.com.pl objęło Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce.
Badanie kliniczne oraz badania opinii realizowane przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat zostały dostrzeżone w 2022 roku przez opiniotwórcze media. Wyniki naszych badań cytowane były m.in. przez Medonet, Wirtualną Polskę, Rzeczpospolitą, Gazetę Wyborczą, Polską Agencję Prasową, ABC Zdrowie, Spider’s Web, Interię, czy Śląski Biznes.
W związku z rosnącą ilością projektów oraz portfela klientów w 2022 roku nasz zespół urósł o 25%! Wśród nowych specjalistów, którzy zasilili Biostat znaleźli się: programiści, statystycy, analitycy danych, monitorzy i asystenci badań klinicznych, menadżerowie projektów, graficy, dziennikarze i pracownicy działów obsługi klienta.
W nowy rok weszliśmy z bogatym portfelem nowych oraz kontynuowanych projektów.
W branży badań klinicznych nowych wyzwaniem jest wchodzący od stycznia system CTIS, który będzie harmonizował procesy przedkładania, oceny i nadzoru prowadzenia badań klinicznych w Unii Europejskiej. To duża zmiana dla całego środowiska badań.
Naszym celem jest poszerzenie portfolio klientów o partnerów, którzy zamierzają wprowadzić wyroby medyczne lub dokonać ich recertyfikacji. Będziemy pracować też nad zwiększeniem rozpoznawalności marki Biostat na arenie europejskiej – zapowiada Rafał Piszczek – prezes zarządu Biostatu.
W obszarze badań rynku będziemy koncentrować się na badaniach realizowanych dla sektora biznesu i nauki, w tym na badaniach naukowych, badaniach marki, satysfakcji klientów, satysfakcji pracowników oraz badaniach efektywności kampanii.
Wszystko wskazuje również na to, że rok 2023 będzie okresem dynamicznego rozwoju telemedycyny w Polsce i Europie. Dlatego przed naszymi projektami Medfile i HaloDoctor widzimy szerokie perspektywy rozwoju – dodaje Rafał Piszczek.